На прво место
Дали сте за летен џогинг ?

Коментари : 1

Во фитнес салите е топло, дома - здодевно. Спас ? Џогинг за одржување на формата во мрзливите летни денови. Џогингот е еден вид бавно трчање, високоинтензивна кардиоваскуларна активност која го напрегнува...

Нега на женските гради

Коментари : 0

Женските гради од секогаш биле предмет и желба на страстна дискусија. Има различни мислења за идеалната големина на градите, но едно е сигурно: убави гради се оние кои се добро негувани. А добро негувани значи...

КАКО ДА ЈА ПОДГОТВИМЕ КОЖАТА ЗА ПРОМЕНЛИВОТО ВРЕМЕ

Коментари : 0

Во текот на преодните периоди од годината, нашите тела претрпуваат низа промени кои се неопходни со цел поефикасно функционирање во ударните сезони на топло лето и студена зима. Како најголем орган во...

Разликите помеѓу машките и женските менаџери

Коментари : 0

Сведоци сме дека постојат големи разлики помеѓу жените и мажите кои се наоѓаат на раководни позиции. Сите тие различности во голем дел настануваат поради бројните предрасуди и мислења дека жените не можат да...

Маска за лице за вашата кожа

Коментари : 0

Маските за лице се се најдобар начин за освежување и обновување на кожата. Користете ги периодично за да го задржите задоволството на убава и здрава кожа. Како да одберете маска за лице за вашиот тип на...

На фитнес по празниците

Коментари : 0

Првите чекори кон фитнес салата по мрзеливите празници се најтешки. Доколку ги направите, полесно ќе влезете во фитнес ритамот. За време на божиќните и новогодишните празници вообичаена "фитнес" активност е...

Зимска млечна диета

Коментари : 0

Зимската исхрана мора да биде богата со витамини и минерали за да се компензира недостатокот во организмот за време на студената сезона. Млечните производи во комбинација со овошје, зеленчук и риба се идеални...

БОТОКС – незаменлив препарат за мазен изглед

Коментари : 0

Ботоксот претставува екстрахиран токсин од бактеријата Clostridium botulinum, приспособен за различни козметички и/или терапевтски намени. Прв пат на овој начин Алан Скот и Едвард Шанц го имаат искористено...

Актуелно

Зошто треба да јадете ананас

Коментари : 0

Ананасот е моќен антиоксиданс. Тој помага при забрзување на метаболизмот, а исто така и при намалувње на вишокот  килограми...

Свадбени обичаи низ светот

Коментари : 0

Во времето во Англија при излегувањето од црквата сватовите фрлале по младоженците со чевли. Се сметало дека тоа носи среќа....

Маска од јаболка против стареење

Коментари : 0

Познато е дека јаболката се полни со витамини посебно со А,Ц и Е, кои го штитат организмот од слободните радикали кои се...

Еклери

Коментари : 1

Потребни состојки 250 мл вода 100 мл масло малку сол 2 чаши брашно 5 јајца Крем за еклерите 1 литар млеко 1 и 1-2...

Дали е безбедно да спиeтe на грб за време на бременоста?

Коментари : 2

Ако имате навика да спиете на грб, и во меѓувреме сте останале бремена, тогаш тоа е безбедно да продолжите да го правите но само...

Едноставни секс совети

Коментари : 0

Светло - искористете го светлото направете романтична атмосфера, затемнете го просторот, доколку тоа не е возможно изгаснете го и...
 
Шминка и нега на коса

Сенки за очи - 3 летни и жешки бои

Коментари : 0

Летото е одлична сезона за да додадете малку свежина на вашето лице. Тоа може да го направите со разнобојните сенки за лице, без...
 
 
Алтернативна медицина

Доматот извор на здравје и убавина

Коментари : 0

Овој сочен црвен зеленчук потекнува од Централна и Јужна Америка. Се верува дека во Европа го донел шпанскиот научник Фернандо...
 
 
За домот

Одберете совршена боја за вашите ѕидови

Коментари : 0

Не купувајте на првото излегување Изборот на боја не е така едноставен, бара шетање и размислување, затоа...
 
 
Кујна

Бурек со готови кори

Коментари : 0

Состојки : 1/2кг. кори за баклава 1 павлака ( 200 гр. ) 300 мл. ксела вода 2-3...
 
 
Совети

Дали сте за тимска работа ?

Коментари : 2

Работата во тим може да биде вистински предизвик но и мачење за вработените кои што се навикнати да се потпрат само на себе и да...
 
 
Кујна

Летни рецепти за овошни пијалоци

Коментари : 0

Уживајте во најдобрите летни пијалоци со мешавина на сезонско овошје и моќни хранливи материи. Откријте неколку лесни и хранливи...
 
 
Шминка и нега на коса

Шминка за ова лето

Коментари : 0

Во жешките летни денови важно е да изгледате свежо и да не ви се разлее шминката низ целото лице. Затоа не е потребно да минувате...
 
 
Занимливости

Големите момчиња не плачат

Коментари : 0

Мажот - посилниот пол, веќе е клише во кое најмногу веруваат самите мажи. Тоа не останува без последици. Ако треба да резимираме...
 
 
Кујна

Посна пирамида од обланди

Коментари : 0

Состојки: 1 паковање обланди 1кг. локум (исецкан) 500гр.шеќер 700гр. вода 500гр. суви...
 
 
Занимливости

3 неверојатни подводни музеи

Коментари : 0

1. Shipwreck Trail Во шупливите гребени на националниот морски парк Флорида Кис има потопена флота од бродови кои би...
 
 
Фитнес и вежби

3 вежби за зацврснување на вашите мускули

Коментари : 0

1 .Во оваа вежба ги вклучувате рамењата, стомачните мускули, задникот и нозете. Раширете ги нозете, а во рацете земете мали...
 
 
Здрав живот

5 совети за намалување на стомакот

Коментари : 0

Најчестата борба кај жените кога сакаат да го постигнат совршениот изглед на плажа е онаа со мастите кои ги имаат на стомакот и...
 
 
Љубов и секс

10 начини да се почувствувате посекси

Коментари : 2

Сите ние знаеме дека тоа како се чувствуваме во моментот влијае на впечатокот кој го оставаме кај другите луѓе. Па, можеби и не...
 
 
Кујна

Ликер од јајца

Коментари : 3

Потребни состојки: 5. жолчки 1. пакетче ванилин шеќер 175. грама шеќер во прав 200. грама шлаг  100. милилитри...
 
 
Трендови и совети

Чанти Роберто Кавали за пролет / лето 2013

Коментари : 0

Роберто Кавали е етикета која прави отпечатоци со многу потенцијален стил  за да изгледаат интересно без оглед на тоа колку многу...
 
Најчитани статии
Најкоментирани статии
 
Анкета

Поради што би раскинале со партнерот?
DIS